Pedicure Leczniczy

Pedicure leczniczy to zabieg, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne, jak również poprawiające kondycję i wygląd stóp. Wykonuje się go leczniczo i profilaktycznie, aby zapobiec bolesnym i nieestetycznym dolegliwościom stóp. Tę usługę wykorzystuje się do zwalczania zmian, wśród których można wymienić nagniotki, modzele czy popękane  lub suche pięty.

Pedicure leczniczy wykorzystuje się do regeneracji zmęczonych lub zniszczonych stóp, których kondycja znacząco wpływa na stan kręgosłupa, kolan czy stawów.

Pedicure leczniczy jest bezbolesny, a podczas jego wykonywania, ze stóp najczęściej usuwane są pojedyncze nagniotki, odciski, twardy i gruby naskórek oraz modzele. W trakcie zabiegu stosuje się także dokładną obróbkę paznokci i stóp.

Gabinety proponują nam też więc wiele usług, takich jak:

-pozbywanie się zrogowaciałego naskórka,
-leczenie stanów zapalnych tkanek znajdujących się wokół płytek paznokciowych,
-usuwanie wzrastających paznokci,
-korekcja nadmiernych przerostów na płytce paznokci – szponowatości i rurkowatości paznokci,
-pielęgnacja suchego i pękającego naskórka, który usuwa się za pomocą skalpela , dłuta i podologicznej frezarki,
-dbanie o stopy osób mających cukrzyce, którzy cierpią na neuropatię cukrzycową,
-rekonstrukcja paznokcia

Pedicure leczniczy – wskazania i przeciwwskazania

Wiele dolegliwości związanych ze stopami są dziedziczone. Na zabieg pedicure leczniczego w szczególności powinny się więc zdecydować osoby, których problemem są częste odciski i otarcia, pękające pięty, niegojące się ranki oraz kurzajki. Także zmiany na płytce paznokciowej, jeśli chodzi o jej strukturę i kolor oraz wzrastające paznokcie i obrzęk wokół nich świadczą o tym, że musimy udać do specjalisty. W takich przypadkach najlepiej poddawać się pedicure leczniczemu regularnie, by móc zadbać o odpowiednią pielęgnację.

Pedicure leczniczy – cena

Za zabieg pedicure leczniczego, który trwa od 1 do 1,5 godziny, zapłacimy około 40-200 zł. Ceny często się jednak różnią, w zależności od dolegliwości, które chce wyleczyć pacjent. Wszystko zależy od ilości dodatkowych usług wykonywanych na płytkach paznokciowych i skórze stóp, np. kiedy wybieramy podcięcie wzrastających paznokci, koszt dodatkowo wzrasta.
👣Cosmetica Podo 🙂 👣